fbpx

Osobisty Ekspert – Kalkulator wynagrodzeń 2023 – Pracownik – kierowca (pakiet mobilności po zmianach)

Kalkulator Online „Osobisty Ekspert – Kalkulator wynagrodzeń kierowców – pracowników obowiązujący od 19 sierpnia 2023 r. (pakiet mobilności) brutto na netto i netto na brutto*

W ostatnim czasie ustawodawca zdecydował o bardzo wielu zmianach w zakresie reguł wynagradzania i rozliczania kierowców w transporcie międzynarodowym. Jakby mało było modyfikacji obowiązujących od 2 lutego i 1 lipca 2022 r. oraz 1 stycznia 2023 r., to dodatkowo pracodawcy muszą wziąć pod uwagę nowości* zaproponowane w ustawie o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym.

* data wejścia w życie nowości przewidzianych w ustawie o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym to 19 sierpnia 2023 r.

Wspomniane zmiany znacznie skomplikowały proces sporządzania list płac kierowców. Do bezbłędnego przeprowadzania przez ww. proces służy właśnie niniejszy kalkulator, który m.in.:

  • uwzględnia zmiany przepisów wprowadzone w 2022 r. i od 2023 r.;
  • wylicza składki ZUS oraz zaliczki podatkowe z zastosowaniem nowych zasad rozliczania kierowców (pokazując dokładny opis poszczególnych wyliczeń), przy założeniu, że wszystkie świadczenia podlegają opodatkowaniu i oskładkowaniu w Polsce;
  • oblicza „wirtualne diety”, a także pozwala użytkownikowi samodzielnie wpisywać kwotę „wirtualnych diet”;
  • przelicza (z uwzględnieniem zadanych przez użytkownika parametrów) netto na brutto (co pozwoli np. ustalić w prosty sposób w jakiej wysokości przyznać kierowcy dodatkowy element płacy, by jego pensja netto osiągnęła określony poziom i by zrekompensować mu utratę prawa do diet i innych należności za podróż służbową).

Co ważne, kalkulator uwzględnia zmiany zawarte w ustawie o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym, które przewidują m.in., że:

  • w przypadku kierowców, których miesięczny przychód jest wyższy niż przeciętne wynagrodzenie, w skład przychodu stanowiącego podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie społeczne nie powinna wchodzić kwota stanowiąca równowartość 60,00 EUR za każdy dzień pobytu poza granicami Polski;
  • wolna od podatku PIT jest część przychodów kierowców wykonujących międzynarodowe przewozy drogowe uzyskiwanych ze stosunku pracy lub umowy zlecenia, za każdy dzień pobytu zagranicą w wysokości stanowiącej równowartość 20 euro, licząc od pierwszego dnia tego pobytu.

Uwzględniający poprzednie („stare”) przepisy Kalkulator wynagrodzeń kierowców – pracowników obowiązujący od 1 stycznia do 18 sierpnia 2023 (pakiet mobilności) brutto na netto i netto na brutto

Kalkulator wynagrodzeń kierowców – zleceniobiorców po zmianach od 19 sierpnia 2023 (pakiet mobilności a umowa zlecenia) brutto na netto i netto na brutto

Zobacz kilka przykładowych „widoków” kalkulatora

Dostęp do treści premium jest płatny
Zaloguj się lub Kup dostęp
Sprawdź Kup dostęp
Anuluj

Dostęp Premium na 365 dni
tylko teraz zamiast 599 zł
za jedyne 299 zł (brutto)

Wybierając tą opcję otrzymujesz dostęp na 365 dni do wszystkich treści premium serwisu Premium.SerwisKadrowego.pl

Opłata jednorazowa. [Najniższa cena z 30 dni: 249zł]

Dostęp Premium na 183 dni
tylko teraz zamiast 499 zł
za jedyne 249 zł (brutto)

Wybierając tą opcję otrzymujesz dostęp na 183 dni do wszystkich treści premium serwisu Premium.SerwisKadrowego.pl

Opłata jednorazowa. [Najniższa cena z 30 dni: 199zł]

/

Faktura VAT zostanie wysłana po zaksięgowaniu płatności w ciągu 3 dni.

Kup dostęp na 365 dni
Sprawdź
Dokonując zamówienia potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem serwisu Premium.SerwisKadrowego.pl oraz Polityką prywatności i plików cookies.Wyrażam zgodę na rozpoczęcie świadczenia usługi przed upływem terminu do odstąpienia od umowy (przed upływem 14 dni od dnia zawarcia umowy). Przyjmuję do wiadomości, że w związku z powyższym nastąpi utrata prawa do odstąpienia od umowy.
/

Faktura VAT zostanie wysłana po zaksięgowaniu płatności w ciągu 3 dni.

Kup dostęp na 183 dniDokonując zamówienia potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem serwisu Premium.SerwisKadrowego.pl oraz Polityką prywatności i plików cookies.Wyrażam zgodę na rozpoczęcie świadczenia usługi przed upływem terminu do odstąpienia od umowy (przed upływem 14 dni od dnia zawarcia umowy). Przyjmuję do wiadomości, że w związku z powyższym nastąpi utrata prawa do odstąpienia od umowy.
Anuluj

Płatności obsługiwane są przez system bezpiecznych płatności Przelewy24.
Zapłać szybkim przelewem elektronicznym, kartą płatniczą lub BLIKiem.
Jeśli chcesz zapłacić za dostęp tradycyjnym przelewem bankowym kliknij:
[kup w naszym sklepie Sklep.SerwisKadrowego.pl].

Zobacz Ile Zyskujesz Kupując Dostęp Online!

PRZYKŁADOWE „WIDOKI” KALKULATORA

Zobacz wszystkie Kalkulatory Online dla Kadr i Płac

Więcej wiarygodnej wiedzy z obszaru kadr i płac

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *