Choroba przez 30 dni w miesiącu, który ma 31 dni kalendarzowych

Warto w tym miejscu rozstrzygnąć jeszcze sytuację, w której pracownik wynagradzany stałą pensją miesięczną w 31-dniowym miesiącu pracuje tylko 1 dzień, a przez resztę czasu – czyli przez 30 dni – pobiera świadczenia chorobowe bo jest np. chory, przebywa na kwarantannie lub korzysta z opieki nad dzieckiem. W takim stanie rzeczy, dokonując wyliczeń zgodnie z § 11 rozporządzenia z 29 maja 1996 r., pracownikowi w przedstawionych okolicznościach do wypłaty wychodzi kwota zero, bo dzielimy kwotę pensji zasadniczej przez 30 i mnożymy przez 30 dni, za które zatrudnionemu przysługuje świadczenie chorobowe i po odjęciu wyniku od wynagrodzenia wskazanego w umowie o pracę otrzymujemy zero zł, mimo, iż pracownik przepracował 1 dzień.

Dostęp do treści premium jest płatny
Zaloguj się lub Kup dostęp
Sprawdź Kup dostęp
Anuluj

Dostęp Premium na 365 dni
tylko teraz zamiast 499 zł
za jedyne 249 (brutto)


Wybierając tą opcję otrzymujesz dostęp na 365 dni do wszystkich treści premium serwisu Premium.SerwisKadrowego.pl

Opłata jest jednorazowa.

Dostęp Premium na 183 dni
tylko teraz zamiast 399 zł
za jedyne 199 (brutto)


Wybierając tą opcję otrzymujesz dostęp na 183 dni do wszystkich treści premium serwisu Premium.SerwisKadrowego.pl

Opłata jest jednorazowa.

/
Kup dostęp na 365 dni
Sprawdź
Dokonując zamówienia potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem serwisu Premium.SerwisKadrowego.pl oraz Polityką prywatności i plików cookies.Wyrażam zgodę na rozpoczęcie świadczenia usługi przed upływem terminu do odstąpienia od umowy (przed upływem 14 dni od dnia zawarcia umowy). Przyjmuję do wiadomości, że w związku z powyższym nastąpi utrata prawa do odstąpienia od umowy.
/
Kup dostęp na 183 dniDokonując zamówienia potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem serwisu Premium.SerwisKadrowego.pl oraz Polityką prywatności i plików cookies.Wyrażam zgodę na rozpoczęcie świadczenia usługi przed upływem terminu do odstąpienia od umowy (przed upływem 14 dni od dnia zawarcia umowy). Przyjmuję do wiadomości, że w związku z powyższym nastąpi utrata prawa do odstąpienia od umowy.
Anuluj

Płatności obsługiwane są przez system bezpiecznych płatności Przelewy24.
Umożliwia on dokonanie płatności szybkim przelewem elektronicznym, kartą płatniczą
lub BLIKiem.
Jeśli chcesz zapłacić za dostęp przelewem kliknij w link i wykup dostęp płacąc przelewem tradycyjnym w naszym sklepie.

Zobacz Ile Zyskujesz Kupując Dostęp Online!

Powrót do spisu treści